Людина

Людська печінка може виробляти алкоголь. Як таке можливо?

Навіть якщо ви вважаєте себе переконаним охоронцем здорового способу життя, є ймовірність того, що ваша печінка сама здатна виробляти алкоголь в досить великих кількостях! До речі, подібне незвичайне відкриття нещодавно зробили китайські вчені, які зіткнулися з новим видом «п’янких» мікробів у стінах Столичного інституту педіатрії Китаю.

Человеческая печень может производить алкоголь. Как такое возможно?

Здається, у любителів випити з’явилася оригінальна відмовка, яка має під собою наукове підґрунтя

Чому людина п’яніє?

Специфічний вплив алкоголю на поведінку людини багатьом з нас дуже добре відомий. Поряд з тим, навряд чи половина з усіх тих, хто коли-небудь випробував дію алкогольних напоїв, може пояснити причину процесів, які починають відбуватися в тілі людини після вживання навіть невеликого об’єму рідини. Головна роль у запуску процесу сп’яніння надається етанолу, який є в складі будь-якого алкогольного напою. Потрапляючи в організм людини, етанол швидко всмоктується шлунком, звідки і потрапляє в кровоносну систему. Перебуваючи у кровоносному руслі, спирт перекриває хід крові, залишаючи після себе тимчасові мікротромби, які призводять до настання легкої гіпоксії.

Гіпоксія являє собою недолік кисню, при якому у людини починає крутитися голова, втрачається контроль над тілом і свідомістю. Однак якщо легкий стан гіпоксії не несе великої шкоди для людини, то її важкі форми здатні призвести до згубних і іноді навіть незворотних наслідків для мозку.

Бактерії можуть змусити печінка виробляти алкоголь

Незважаючи на те, що процес сп’яніння відбувається найчастіше в результаті рішення людини спожити певну дозу алкоголю, іноді людина здатна сп’яніти і без свого бажання. Дивовижний випадок стався в одній з китайських клінік, куди поступив на лікування незвичайний пацієнт з так званим синдромом авто-пивоварні (що ж, з гумором у лікарів теж іноді буває все в порядку). Хворі, які страждають від цього захворювання, можуть сильно сп’яніти в результаті вживання будь-яких продуктів, що містять у своєму складі цукор. Так, концентрація алкоголю в крові молодої людини, що потрапила на лікування в Китайський Інститут Педіатрії, після вживання ним солодкої їжі могла досягати рекордних 400 міліграмів на один літр крові.

Человеческая печень может производить алкоголь. Как такое возможно?

Печінка людини, яка часто вживає алкоголь (ліворуч) і печінка здорової людини (праворуч)

Вчені вважають, що викликати подібний стан могли особливі бактерії, пов’язані з грибковою інфекцією. Іншими словами, ті, хто страждає симптомом «авто-пивоварні» можуть і не здогадуватися про те, що в їх кишківнику живуть мікроскопічні істоти, здатні синтезувати великі дози етанолу. Крім того, подібний стан можуть викликати не тільки бактерії і грибки, але й досить специфічні захворювання.

Дослідження показали, що при наявності в організмі так званого неалкогольного стеатогепатиту, який в першу чергу вражає печінку, симптом несподіваного сп’яніння дуже схожий з алкогольним. Крім того, фахівці вважають, що захворювання останнім часом збільшує масштаби свого впливу. Причинами збільшення кількості зареєстрованих випадків захворюваності можуть бути повсюдний дефіцит білка в раціоні, схильність до цукрового діабету та ожиріння, а також вживання засобів, спрямованих на швидке схуднення.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»