Людина

Вчені: Гра у футбол загрожує порушенням мозку у дітей

Вчені заявили, що юні футболісти ризикують зіткнутися з різного роду проблемами у розвитку головного мозку, притому вже по закінченні першого ігрового сезону. На тлі цього є плани внести корекції в правила гри.

Ученые: Игра в футбол грозит нарушением мозга у детей

Дослідження вчених, які представляють Медцентр в Далласі, що в штаті Техас, показало, мозок футболіста стає вразливим в ході старіння. Виявилося, що удари в область голови, одержувані в процесі гри у футбол, надають безпосередній вплив на природний процес обрізки нейронних зв’язків, які не задіяні. Це грає роль для правильного розвитку мозку, але через травми зв’язки між різними частинами органу слабшають, що загрожує порушеннями. В першу чергу, за словами вчених, збої відбуваються в активності префронтальної кори мозку, що має зв’язок з когнітивними здібностями.

Вчені наполягають на зміні правил у футболі, щоб хоча б таким чином урізати кількість ймовірних зіткнень футболістів на значній швидкості. Зокрема, можливе обмеження на введення м’яча в гру за допомогою удару ноги з попереднім розбігом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button