Наука

Через рік після COVID-19 у людини можуть розвиватися психологічні захворювання

Велике дослідження виявило високий ризик розвитку психологічних проблем у пацієнтів, які перехворіли COVID-19. Вчені відзначають, що проблеми виникли через рік після хвороби.

Останні два роки показали, що пандемія має величезний вплив на колективне психічне здоров’я. Однак люди, які перенесли COVID-19, відчувають себе набагато гірше.

Нове дослідження було зосереджено на медичних записах, зібраних Міністерством у справах ветеранів США. Близько 150 000 людей з діагнозом COVID-19 в період з березня 2020 року по січень 2021 року були зіставлені з двома контрольними групами, кожна з яких складалася з більш ніж п’яти мільйонів осіб. В одному контрольному дослідженні розглядалися люди, які не заразилися COVID-19 в той же період часу, а в іншому — дані пацієнтів за 18 місяців до початку пандемії.

Дослідники аналізували такі стани, як клінічно діагностовані депресія, тривожні або стресові розлади, проблеми зі сном і нейрокогнітивні порушення, включаючи недоумство, втому і «туман в голові».

В цілому, дослідники виявили, що більш ніж 18% пацієнтів з COVID – 19 розвинули одну або декілька проблем психічного здоров’я протягом року після відновлення інфекції. У контрольній групі цей показник склав 12%. Це означає, що у людей з COVID – 19 більше шансів зіткнутися з проблемами психічного здоров’я в порівнянні з тими, хто не перехворів.

Автори відзначили, що чим важче протікає інфекція, тим вище ймовірність подальших проблем з психічним здоров’ям. Однак вони підкреслили, що зв’язок виявляється і при легких і навіть безсимптомних випадках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button