Технології

Пентагон обладнав винищувач бойовим лазером

ВПС США цього літа почнуть випробування нового бойового лазера потужністю 50 кіловат, який встановлять на винищувач четвертого покоління F-15 Eagle.

Міністерство оборони США займеться випробуваннями бойових лазерів для військової авіації в рамках проекту по розробці високоенергетичного оборонного лазера під назвою SHiELD (Self-protect High Energy Laser Demonstrator). Втім, американські військові не приховують, що бойові лазери будуть використовуватися не тільки в цілях самооборони, але і для знищення інших літаків і наземних цілей.

Лазер має істотну перевагу перед традиційними типами озброєння у вигляді практично необмеженого боєкомплекту і низької вартості одного пострілу. Тендер на розробку зброї у рамках проекту SHiELD виграла американська компанія Lockheed Martin. Пентагон розраховує отримати від лазера ефективну роботу при польоті на дозвукових, трансзвукових і надзвукових швидкостях.

Лазерна установка вже готова, проте розробникам необхідно вирішити кілька завдань, пов’язаних із зменшенням її габаритів, маси і споживаної потужності. Зброю почнуть тестувати на землі вже нинішнім літом, а льотні випробування повинні стартувати в 2019 році — військові визначать ефективність бойового лазера на винищувачі для знищення безпілотних літальних апаратів, крилатих ракет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button