Наука

Медики розповіли про місця найбільшого скупчення бактерій

Медики склали список місць, які піддаються найбільшій кількості патогенних мікроорганізмів. Серед них виявився громадський туалет і транспорт, тренажерний зал і сушарка для рук, сенсорний екран та інші місця.

У ситуації, коли немає можливості скористатися туалетом вдома, доводиться відвідувати громадський. Багато намагаються уникати дотиків сидіння унітазу, однак, за словами експертів, раковини і сушарки для рук мають набагато більше накопичень патогенних мікробів. Для жінок важливим буде те, що при сечовипусканні необхідно повністю сідати, інакше збільшує ризик розвитку інфекції сечовивідних шляхів, оскільки сечовий міхур спорожняється не до кінця. Вчені університету Ноттінгема провели експеримент і з’ясували, що люди, які пересуваються на громадському транспорті, в 6 разів частіше можуть піддаватися дихальним інфекціям, ніж ті, хто воліє подорожувати на автомобілі.

Проте експерти вважають, що тримачі в трамваях і тролейбусах не викличуть проблеми у людей, що беруться за них голими руками, якщо ті часто миють руки та не дотикаються до лиця. Перевірка спортивного приладдя і тренажерів виявила, що на них мешкають бактерії, які викликають запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, дихальних шляхах або сечостатевої системи. Найбільш частими місцями проживання патогенних мікроорганізмів є готельні килими, раковини і матраци. Експеримент, який провели у США, довів, що мікроби, які більш стійкі до антибіотиків, можна виявити в готельних телефонах і на сторінках телефонних книг. Професор мікробіології Рейнір Муттерс з університетської лікарні Марбурга заявляє, що на екранах телефонів може накопичуватися суміш цвілі, вірусів грипу та бактерій. Експерт не рекомендує користуватися смартфоном на вулиці або після користування громадським туалетом.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button