Здоров'я

Вчені з’ясували, як куріння впливає на гени людини

Вчені з'ясували, як куріння впливає на гени людиниПро шкоду, яке завдає курінням здоров’ю людини, відомо вже давно. Результати нового дослідження проведеного співробітниками Уппсальского університету та Уппсальского науково -дослідного центру довели, що куріння може змінити декілька генів, які пов’язані з розвитком великої кількості захворювань, зокрема діабету і раку. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Human Molecular Genetics.

При народженні людина успадковує по одному набору генів від обох батьків. З роками генетичний матеріал здатний змінюватися через епігенетичні модифікацій. Подібні зміни, найчастіше викликані старінням, але можуть бути результатом впливу негативних зовнішніх факторів і способу життя.

Під час дослідження фахівцями було вивчено, як змінюються гени людей, які курять, і тих, у кого немає такої шкідливої ??звички. Виявилося, що у тих, хто любить подиміти відбулися множинні зміни в генах, а у тих, хто не курить, подібні зміни не були помічені. «Це свідчить про те, що епігенетичні модифікації, швидше за все, викликані не речовиною в тютюні, а тими різноманітними елементами, що утворюються при згорянні тютюну”, – повідомляє автор роботи Оса Йоханссон.

Раніше вже було доведено, що у любителів сигарет ризик розвитку діабету і різних типів раку підвищений, окрім того, додаймо сюди низьку якість сперми і ослаблений імунітет. Нове дослідження шведських учених довело, що гени, які підвищують ймовірність розвитку діабету і раку і важливі для імунної відповіді, піддаються негативному впливу курінню.

«Отримані результати показали, що підвищений ризик недуг, пов’язаних з палінням, в якійсь мірі викликаний епігенетичними змінами. При кращому розумінні молекулярних механізмів, які відповідальні за хвороби і погіршення функціонального стану організму, в майбутньому ми зможемо розробляти ефективні препарати і методи лікування захворювань, викликаних тютюнопалінням», – зазначає О.Йоханссон.

Натхненя: www.megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button