Всесвіт

Вчені: На супутнику Сатурна Енцеладі під океаном може ховатися життя

Вчені вважають, що на Енцеладі можуть бути створені ідеальні умови для життя, які ховаються під крижаним океаном. До такого висновку вони прийшли після отриманих у 2007 році знімків з апарату «Cassini».

На думку дослідників, блискуча поверхня супутника Сатурна створена крижинками, які були викинуті зі шлейфу південного полюса космічного об’єкта. Енцелад володіє величезними запасами води. Це стало можливим встановити після наближення «Cassini» до поверхні супутника. На фотографіях були чітко відображені вириваючі частинки і газ з південного полюса, джерело яких знаходиться під оболонкою у вигляді океану. Вчені побудували теорію, що під крижаною поверхнею змішуються холодні і теплі повітряні потоки, які можуть підтримувати життя на Енцеладі.

На даний момент апарат «Cassini» згорів у шарах атмосфери Сатурна, але встиг передати величезну кількість цінної інформації для астрономів. За попередніми даними, отримані знімки і проби будуть оброблятися ще не один рік для отримання повної картини існування планети і супутників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button