Здоров'я

Вчені нарахували в світі майже мільярд курців

Вчені нарахували в світі майже мільярд курцівПарадокс: незважаючи на те що куріння втрачає популярність у багатьох країнах, чисельність армії курців за останній час зросла. Як випливає з даних дослідження Інституту вимірювань і оцінок здоров’я ( IHME ) при університеті Вашингтона по 187 країнам, в 2012 році регулярно, тобто щодня, курили 967 млн ??осіб. У 1980 році постійних курців було значно менше – 721 млн.

На всій планеті в минулому році було викурено 6250000000000 сигарет. У 1980 році ця цифра була набагато нижчою – 4960000000000.

Як стверджує авторитетний тижневик JAMA, медичний журнал, що видається Американською медичною асоціацією, зростання армії курців пов’язаний із загальним зростанням чисельності населення Землі. Населення планети за останні півстоліття більш ніж подвоїлося і зараз перевищує 7 млрд людей . Не дивно , що шкідливу звичку набуває все більше і більше людей.

Однак у пропорції до чисельності всього населення чисельність курців в останні роки неухильно знижується. Зараз щодня курять близько трьох з десяти дорослих чоловіків (31 %) і одна з 20 жінок (5 %). Для порівняння, третину століття тому курили четверо з десяти чоловіків (41 %) і одна з десяти жінок (10 %).

Найбільше курців в світі в країнах, що розвивається. Їх кількість продовжує зростати в декількох великих багатонаселених країнах, таких як Бангладеш, Китай і Росія. У пропорційному відношенні більше всього курців в Східному Тиморі, невеликому острівному державі в Південно-Східній Азії, де регулярно курить 61 % населення. Найменше курять в острівній державі в Карибському морі Антигуа і Барбуда, де кожен день димлять лише 5 % населення.

Особливих успіхів у боротьбі з курінням досягли такі країни, як Канада, Ісландія, Норвегія і Мексика.
По хворобах, пов’язаних з тютюном, попереду Греція, Ірландія, Італія, Японія, Китай, Кувейт, Філіппіни, Росія, Швейцарія і Уругвай.

Країни з найбільш високою в пропорційному відношенні чисельністю курців

  1. Східний Тимор
  2. Індонезія
  3. Кірібаті (Мікронезія і Полінезія)
  4. Вірменія
  5. Папуа – Нова Гвінея (Океанія)

Країни з найнижчою в пропорційному відношенні чисельністю курців

  1. Антигуа і Барбуда
  2. Сан -Томе і Прінсіпі (Африка)
  3. Нігерія
  4. Ефіопія
  5. Гана


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button