Здоров'я

Ягоди можуть серйозно нашкодити здоров’ю

Ягоди багаті антиоксидантами, і їх незмінно заносять у списки найбільш корисних продуктів. Але лікарі попереджають: вживати ягоди потрібно обережно і дозовано.


Бєлгородський лікар-гастроентеролог, керівник школи раціонального харчування Надія Вітонене розповіла про те, як слід вживати ягоди. За її словами, сезонні ягоди багаті як кислотами, так і цукром, що може змусити окремі органи працювати в посиленому режимі.

Зокрема, підвищена кислотність ягід викликає підвищене вироблення шлункового соку, а також активує секрецію підшлункової залози. Тому при захворюваннях шлунково-кишкового тракту вживати ягоди потрібно обачно, а при загостреннях і зовсім виключити з раціону.

Що стосується дуже солодких ягід, то слід пам’ятати: для їх засвоєння потрібен інсулін. Цей продукт може бути небезпечний для діабетиків.

У той же час гастроентеролог констатувала: ягоди можуть погіршувати самопочуття не тільки при цих хворобах.

«Хоча ягоди – джерело вітамінів, їх вживання у великій кількості викликає розлад шлунково-кишкового тракту. Надлишок клітковини провокує діарею, яку багато хто приймає за харчове отруєння. Дорослій людині в день досить з’їдати до 400 грамів ягід», – зазначила Надія Вітонене.

Найбільшу небезпеку для здоров’я, за словами фахівця, представляють незрілі ягоди. У них міститься багато протопектину – речовини, яка в процесі травлення утворює метиловий спирт. Наслідком цього процесу може стати «класичне» отруєння з діареєю і блюванням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button