Людина

Вчені розповіли про наслідки від вибуху на Землі всіх ядерних реакторів

Вченими названі можливі наслідки для Землі у разі одночасного вибуху всіх діючих ядерних реакторів. За умови рівномірного розподілу дії всіх АЕС на планеті, рівень радіаційного фону підвищиться в 35 разів.

За наявними даними від ООН і МАГАТЕ, на поверхні всієї Землі розташовано 430 стаціонарних працюючих атомних об’єктів. Приблизно 200 з них плавучі реактори, що працюють на базі підводних субмарин та інших кораблів. Прогноз на 2050 рік свідчить збільшення числа АЕС до 898 штук.

Ученим співтовариством Великобританії проведено аналіз за наявною інформацією, зібраної після вибухів на АЕС Чорнобиля та «Фукусіми». Висновки змусили зробити узагальнюючий результат — при раптовому вибуху на планеті всіх ядерних реакторів (внаслідок природних катаклізмів тощо), умови життя на Землі виявляться повністю непридатними на 156 років. Як розповіли вчені, вся атмосфера і ґрунт отримають смертельне зараження радіоцезіємм.

Протягом перших 50 років, рівень радіаційного фону перевищить допустиму норму в 35, і тільки після закінчення зазначеного періоду показники почнуть знижуватися.

Кнопка «Наверх»