Земля

Вчені назвали найбільшу рибу у всьому океані

Вчені нарешті визначилися з тим, яку рибу можна назвати справжнім титаном морського царства.

Image by Domingo Trejo from Pixabay

Те, що китові акули величезні, не викликає сумнівів. При середній довжині дорослої особини вісім або дев’ять метрів вони виглядають справжніми гігантами в порівнянні з більшістю морських форм життя. Але протягом майже десятиліття вчені влаштовували справжню битву статей, щоб з’ясувати, хто більше – самки або самці?

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в середу в журналі Frontiers in Marine Science, десятирічний аналіз підтвердив, що самки акул безроздільно панують в океані на правах найбільшої риби – обганяючи самців і досягаючи в середньому 14 метрів в довжину!

Марк Мікан, рибний біолог з Австралійського інституту морських наук і провідний автор нової статті, зазначив, що деякі особини досягають в довжину цілих 18 метрів.

«Це справжні колоси розміром з автобус на міській вулиці. Але незважаючи на свої розміри, вони ростуть дуже, дуже повільно: лише близько 20-30 см в рік ».

Саме через повільні темпи зростання команді треба було протягом цілого десятиліття відстежувати 54 особини, постійно записуючи і порівнюючи їх життєві показники. Команда також виявила, що збільшений розмір самок китових акул може бути корисний для отримання потомства. За весь час досліджень було задокументовано лише одна вагітна китова акула, але, на відміну від більшості акул, які носять від двох до 12 дитинчат, китова акула може народити до 300 особин!

«Якщо ви дуже повільно зростаюча тварина, і вам потрібно 30 або більше років, щоб досягти статевої зрілості, висока ймовірність того, що ви помрете раніше, ніж отримаєте можливість розмножуватися», – пояснив Мікан.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button