Екологія

Вчені знайшли спосіб очистити моря від пластикового сміття

Вчені знайшли спосіб очистити моря від пластикового сміття, що викидається недобросовісними корпораціями. За словами дослідників з Імперського коледжу Лондона, міграцію відходів у світовому океані можна обчислити, після чого встановити на головні місця скупчення пластику плавучі бар’єри.

За словами автора проекту Еріка ван Себбіла, рекламні кампанії, спрямовані на привернення уваги до проблем екології, не надають належного ефекту ні на гігантські корпорації, ні на простих людей. Щорічно в моря викидаються багато тисяч кілограмів пластикового сміття, на сьогоднішній день, за попередніми підрахунками, у світовому океані знаходиться більш ста тонн пластмаси.

Співробітники Імперського коледжу Лондона вирішили запобігти подальшому забрудненню і розробили цікаву схему «полювання» за сміттям. За словами вчених, багато пластмасових відходів, такі як обгортки та пляшки, володіють невеликою масою і тому легко несуться течіями. Завдяки складеній карті, дослідники визначили маршрут «міграції» пластику і розробили спеціальні фільтруючі бар’єри.

Як повідомляє інтернет-портал Independent, плаваючі панелі будуть розташовані на достатній глибині, щоб затримати відходи, але і не порушити гармонію океанічної життя. Співробітник коледжу Пітер Шерман зазначає, що таким чином вдасться позбутися лише від 17% всього сміття в світовому океані, однак до 2025 року автори ініціативи планують добитися кращого результату.

Згідно з результатами анонімного опитування, проведеного в 2015 році у 192 країнах світу, велика частина пластику викидається в море жителями міст і сіл, які розташовані в 50 кілометрах від узбережжя. Щороку промислові підприємства виробляють близько 275 мільйонів тонн пластмасових відходів, з яких від 4,8 до 12,7 мільйонів потрапляє в океан.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button