Людина

Вчені: Ностальгія здатна значно поліпшити настрій

Психологи з університету Вінчестера, Саутгемптона і Суррея провели опитування студентів для визначення впливу ностальгії на їх настрій. Вчені досліджували процеси запам’ятовування приємних подій і гостроту відчуттів, що викликають у людей приємні переживання.

Ученые: Ностальгия способна значительно улучшить настроение

Люди, внаслідок пережитих ними позитивних емоцій, залишають події в своїй пам’яті, вважають психологи. До першого етапу дослідів залучили 266 добровольців. Їх запитували, чи вони ностальгують за різними подіями, що принесли їм велику радість. Відповідь необхідно дати протягом декількох хвилин. Найбільш приємні моменти записувалися волонтерами. Фахівці з’ясували гостроту переживань і кількість задоволення, одержуваного від спогадів.

З’ясовувалося також наявність ностальгії на момент проведення експерименту. Виявилося, що чим більше приємних емоцій викликали події в минулому, тим гостріше було почуття ностальгії в ході досвіду. У другому етапі 122 випускників університетів питали про їх студентське життя і майбутнє. Спогади вплинули на формування “райдужної картинки” очікуваного майбутнього. На третьому етапі вчені опитали 66 студентів, присутніх на врученні дипломів. Їх запитували про відчуття в останній рік навчання.

Відповіді підтвердили, що ностальгія допомагає з оптимізмом дивитися в майбутнє. Психологи рекомендують насолоджуватися приємними подіями і намагатися якомога глибше запам’ятати їх. Це дозволить в майбутньому поринати у спогади, відчуваючи позитивні емоції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button