Людина

Шкідливі молекули, що містяться в фаст-фуді, призводять до хвороб серця і діабету

Вчені з Університету Лестера повідомляють, що оброблені харчові продукти, такі як гамбургери, і готові страви, такі як лазанья, мають шкідливі молекули, які чинять негативний вплив на здоров’я людини. Ці молекули неможливо виявити у свіжих продуктах, але вони удосталь містяться в нездоровій їжі, в тому числі в готових нарізаних овочах, соусах та сендвічах. Експерти вважають, що кількість даних молекул зростає в ході виробничого процесу, коли продукти нарізають і охолоджують.

ec039ea55c56686cce449747cdcc43fb

Молекули, звані PAMPs, можуть збільшити ризик розвитку захворювань, таких як хвороба коронарних артерій і діабет 2 типу, попереджають дослідники. Вважається, що вони змушують імунну систему гостро реагувати, пошкоджуючи наше здоров’я.

В ході дослідження добровольці харчувалися продуктами з низьким вмістом PAMPs протягом одного тижня, і вчені виявили, що це справило значний сприятливий вплив на їх здоров’я. По-перше, кількість лейкоцитів було скорочено на 11%. Як відомо, велика кількість білих кров’яних тілець може вказувати на проблеми зі здоров’ям, наприклад, інфекції, стрес, запалення, травми, алергію або певні захворювання.

Читайте також: 

Крім того, рівень «поганого холестерину ЛПНЩ були знижені на 18%, що було еквівалентно зниженню ризику розвитку ішемічної хвороби серця більш ніж на 40%. Добровольці також втратили 0,6 кг ваги і 1,5 см в талії. Скорочення об’єму талії і лейкоцитів еквівалентні зниженню ризику розвитку цукрового діабету 2 типу більш ніж на 15%, кажуть дослідники. Коли тим же самим випробуваним давали їжу, збагачену PAMPs, всі корисні зміни були скасовані.

Експерти вважають, що їх новий метод виявлення PAMPs може бути використаний виробниками продуктів харчування. Це дозволить їм визначити, де в процесі виробництва виникають дані молекули. Видалення даних молекул з їжі може зробити продукти більш здоровими без зміни їх смаку, текстури, вартості або інгредієнтів, вважають експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button