Всесвіт

Вчені обмежили вік кілець Сатурна 100 мільйонами років

Вчені повідомили, що вік кілець Сатурна виявився менше очікуваного. Вони обмежили їх існування періодом в 100 мільйонів років.

Раніше кільця Сатурна розглядалися як ровесники всієї Сонячної системи. Мова йшла про вік близько 4 млрд років, однак отримані астрономами дані вказують, що ця гіпотеза є помилковою, оскільки пилові орбітальні конструкції істотно молодше.

Вчені провели безліч досліджень, однак пряме вивчення об’єктів виявилося неможливим. Дослідники вирішили скористатися непрямими методиками оцінки. Американські астрономи запропонували орієнтуватися на космічний пил, який осідає на фрагментах з льоду і каменю, що осідає на кільцях. Внаслідок дослідження речовини за допомогою станції Kassini вдалося встановити, що на сьогодні такий пил займає близько 1% від усієї маси кілець. Швидкість осадження приблизно відома, тому вчені провели розрахунки віку існування кілець Сатурна. Вони оцінили останній в 10-100 мільйонів років.

Для космічних об’єктів це досить невеликий проміжок часу. При цьому частина планетологів виступила проти такого роду оцінювання. Підкреслюється можливість існування різного роду неврахованих факторів, які могли спровокувати уповільнення швидкості осідання пилу в початкові етапи розвитку кілець. Ще одна версія розглядає можливість самостійного очищення об’єктів від надлишку нальоту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button