Земля

Вчені оцінили шанси людини втекти від тиранозавра

Рідкісний набір відбитків слідів тиранозавра рекс розповів вченим про швидкість, з якою пересувалися найвідоміші хижаки серед динозаврів. Про це розповідається в журналі Cretaceous Research.

e94c2aea0ef366df2ecb8f7dee87096b
Відбитки слідів тиранозавра вкрай рідко попадаються палеонтологам. Ще рідше зустрічаються серії слідів однієї і тієї ж тварини – як ті, що канадський учений Скотт Персонс (Scott Persons) знайшов у штаті Вайомінг.

Три сліди належать або молодому тиранозавру, або більш дрібному тероподу Nanotyrannus lancensis. Персонс розрахував приблизну висоту стегон над землею (спираючись на відому довжину відбитків лап) – від 1,56 до 2,07 метрів. Потім він виміряв відстань між відбитками і використовував дані за сучасними двоногими тваринами, щоб отримати показники швидкості ящера: 4,5-8 кілометрів на годину.

Однак максимальна швидкість ящера могла бути набагато вищою: до 11 кілометрів на годину, зазначив автор іншого дослідження Ерік Снайвлі (Eric Snively). Від такого динозавра зміг би втекти навіть бігун-любитель, не кажучи вже про професійних спортсменів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button