Наука

Вчені “перезарядили” клітини імунітету: це допоможе в боротьбі з раком

Вчені Єльського університету знайшли спосіб “перезаряджати” Т-клітини, що атакують пухлину. Це відкриття може підвищити ефективність імунотерапії раку.

Нове відкриття допоможе поліпшити терапію CAR-T-клітинами: в ній використовують імунну відповідь Т-клітин на ракові захворювання. У клітини вводять молекули, що виявляють пухлину.

Терапія CAR-T-клітинами – це прогресивний метод лікування злоякісних пухлин. Використання CAR Т-лімфоцитів відноситься до адоптивної імунотерапії. Технологія CAR-T заснована на “витяганні” клітин імунної системи (Т-лімфоцитів) з організму, далі їх генетично модифікують, щоб вони набули протипухлинних властивостей. Після цього їх вводять пацієнту.

За останнє десятиліття управління з контролю за харчовими продуктами та ліками США (FDA) схвалило шість методів лікування CAR-Т-клітинами. Вони стосуються терапії проти В-клітинних лімфом і множинної мієломи. Але, незважаючи на ранні успіхи, ефективність лікування з часом знижується, тому дослідники шукають спосіб підвищити якість роботи Т-клітин.

Автори нової роботи створили свій спосіб сканування генома CD8-Т-клітин, щоб знайти специфічні гени, що підвищують здатність клітин атакувати ракові клітини.

“Ми розробили новий вид геномного скринінгу, щоб знайти молекулярний фермент, який підвищує метаболізм в Т-клітинах”, – говорить Сіді Чен, доцент кафедри генетики Єльського університету та старший автор статті

Автори роботи виявили високий рівень активності в декількох генах, включаючи PRODH2-ген, що бере участь в клітинному метаболізмі, він стимулює підвищену активність CAR-T-клітин.

Отримані результати показують, що можна виробляти гіперметаболічні CAR-T-клітини, які краще існуючих методів клітинної терапії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button