Всесвіт

Вчені: Планети-гіганти вплинули на зародження життя на Землі

Вчені створили модель і припустили, що планети-гіганти можуть впливати на розвиток життя землеподібних небесних тіл.

Шведські вчені з Лундського університету провели дослідження і зробили моделювання, згідно з яким було висунуто кілька умов для розвитку життя на Землі і подібних планетах залежно від впливу планет-гігантів. Сильно витягнуті траєкторії групи небесних тіл можуть перешкоджати потенційному розвитку життя на скелястих планетах.

Вчені виявили, що найбільша стабільність спостерігається в системах, в яких є чотири планети-гіганта, що можна розглянути на прикладі Сонячної системи і небесних тіл Нептун, Уран, Сатурн і Юпітер. При моделюванні ситуації, коли екзопланет-гігантів всього три, спостерігається збурення траєкторії земної системи, що дає сильний вплив на розвиток життя, тобто життя не може розвиватися, так як почнеться віддалення від Сонця, життєво необхідного для усього на Землі.

Параметр витягнутості траєкторії, рівний 0,4 одиниці, проглядається тільки при наявності трьох гігантів і можливість розвитку життя і скелястих планет практично відсутня. 50% ймовірності збурення гігантами траєкторії спостерігається при виявленні ексцентриситету в розмірі 0,2 і великої півосі планет-гігантів. При відхиленні від даних параметрів життя зароджуватися не може.

Кнопка «Наверх»
Закрыть