Всесвіт

Обертання астероїда Бенну очима OSIRIS-REx

На сайті місії OSIRIS-REx була опублікована нова анімація, складена з кадрів, переданих станцією на Землю 2 листопада 2018 року. Вона охоплює часовий інтервал в 4 години і 11 хвилин. Ролик демонструє один повний оборот астероїда Бенну (101955 Bennu) навколо своєї осі.

Вращение астероида Бенну глазами OSIRIS-REx

Використані в анімації знімки зроблені з 2,5-мілісекундної витримки. Вони були отримані за допомогою встановленої на борту станції камери PolyCam. OSIRIS-REx робив новий кадр кожні 10 секунд. У момент зйомки, апарат знаходився на відстані 197 км від своєї мети. Ширина Бенну в кадрі становить приблизно 200 пікселів.

Нові зображення дозволяють ще більш детально розглянути поверхню астероїда. Як вже неодноразово відзначали дослідники, завдяки своїй ромбовидній формі він дуже схожий на астероїд Рюгу (162173 Ryugu), який зараз досліджує японський зонд «Хаябуса-2». На Бенну також проглядається щось, що нагадує екваторіальний хребет. Ще одна споріднююча обидва небесних тіла деталь — скупчення великих каменів, які у великій кількості покривають їх поверхні. У той же час, деякі камені на поверхні Бенну, здається, мають темніший у порівнянні з навколишньою місцевістю колір. Причину цього ще належить з’ясувати.

Вращение астероида Бенну глазами OSIRIS-REx

Анімація, показує наближення станції OSIRIS-REx до астероїда Бенну. Перший кадр був зроблений 12 жовтня 2018 року з дистанції 44 тис. км. Останній — 29 жовтня 2018 року з дистанції 320 км.

Поки що це лише попередні спостереження. Більш детальна інформація буде, коли OSIRIS-Rex приступить до виконання своєї наукової програми. Станція повинна скласти докладну карту малої планети, вивчити мінеральний склад її поверхні, внутрішня будова, гравітаційне поле, властивості ґрунту, а також взяти пробу речовини. Для цього буде використана 3,3-метрова рука-маніпулятор. Встановлений на ній пристрій випустить в астероїд струмінь стиснутого азоту. Газ підніме з поверхні частинки реголіту, які будуть захоплені в спеціальну пастку.

У загальній складності, OSIRIS-REx проведе в гостях у астероїда понад 2 років. У березні 2021 р. станція покине Бенну і ляже на зворотний курс на нашій планеті. Згідно з планом місії, капсула з астероїдною речовиною повинна буде здійснити посадку на полігоні в штаті Юта 24 вересня 2023 р.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button