Технології

Технології недалекого майбутнього від IBM

Технології недалекого майбутньогоПрогнози IBM з 2007 по 2012 роки виявилися успішними, наприклад, голосове керування автомобілем або мобільні платежі. Представляємо добірку прогнозів IBM, яким пророкують здійснитися в період між 2013 і 2017 рр.

До 2017 року смартфони отримають нюх

Крихітні датчики запаху можуть бути вбудовані в смартфони та інші мобільні пристрої. Виявлені сліди хімічних сполук будуть передаватися на потужний хмарний додаток, що здатний проаналізувати все, починаючи від чадного газу до вірусу грипу. У результаті, якщо ви апчихнули, телефон зможе розповісти вам про вашу хворобу. 

До 2015 року надлишкове тепло від комп’ютерів почне перероблятиметься

Використання тепла від комп’ютерних серверів для обігріву власних помешкань стало буденністю для центрів обробки даних, але отримувати тепло з даного джерела і переробляти його – все ще незвично для інших місць. Думаємо, не надовго.

До 2013 року ми отримаємо особистих торгових цифрових помічників

У 2008 році IBM працював над технологією, що дозволяє роздрібним мережам фіксувати момент, коли покупець зайшов в їх магазин і відповідно реагувати, наприклад, відправляючи купони зі знижками на його телефон. Сьогодні існують додатки iPad, що надають клієнтам доступ до товарів і знижкам. Розгортаються системи розпізнавання осіб, поки що, в основному, для відеоспостереження.

Технології недалекого майбутньогоДо 2016 року комп’ютери стануть схожими на телепатів

Вже сьогодні кожен може зіграти у відеогру, керовану думкою. Business Insider опублікував відгук на пристрій під назвою Brainwave Headset від MindWave, що дає таку можливість. Але технологія все ще досить примітивна і не входить в більшість комп’ютерів або смартфонів. IBM бачить у цьому майбутнє.

До 2017 року телефон дозволить вам відчувати речі

Ваш телефон буде використовувати вібрацію для імітації тактильних відчуттів, подібно до того, як приставка використовує «тактильні пристрої», кібер-рукавички, щоб відчути гуркіт бою. Ви зможете розрізняти тканини, текстури і переплетення, відчуєте, чи м’який светр або колючий, – прямо через екран.

До 2016 року паролі зникнуть

Паролі та імена користувачів – не дуже хороший захист. Тіло – краще. Комп’ютери навчаться розпізнавати обличчя, відбитки пальців, голосу, щоб створювати унікальні паролі. Цей напрямок швидко розвивається. У ПК Lenovo вхід в систему відбувається через розпізнавання осіб. У цьому році Apple придбала компанію AuthenTec, що розробляє технологію сканування відбитків пальців.

До 2016 року ми будемо отримувати тільки ті пропозиції, що нас цікавлять

В недалекому майбутньому дослідники ринку зможуть фільтрувати достатній обсяг інформації про ваші закупи, щоб припинити розсилати вам не цікаві пропозиції. У 2012 році великі обсяги даних перетворилися на великий бізнес. Будемо сподіватися, що компанії почнуть використовувати його, щоб запобігти розсилки спаму.

До 2013 року в Інтернеті будуть мовні функції

У 2008 році IBM працював над проектом Spoken Web і прогнозував до 2013 року розробку багатьох веб-сайтів з голосовим інтерфейсом. Ми вже близькі до цього, згадаємо Siri від Apple або голосовий пошук Google Voice Search. Voice Search працює на мобільних пристроях або будь-якому комп’ютері за допомогою браузера Chrome з мікрофоном.

До 2014 року поліцейські будуть реагувати на злочин до того, як він станеться

Комп’ютери, які вміють бачити і чути, допоможуть боротися зі злочинністю у великих містах. Використання датчиків зору і слуху у поєднанні з великими обсягами даних, що аналізуються дасть можливість комп’ютерам виявляти «гарячі точки» в момент їх виникнення. Завдання аналізу даних вже на стадії вирішення. IBM спільно з поліцією Мемфіса працює над пілотним проектом, мета якого – аналіз моделей злочинів на основі звітів про інциденти, подальший пошук «гарячих точок».

До 2015 року ви будете їздити на роботу за персональним маршрутом

В остаточному підсумку датчики і розумні світлофори позбавлять нас від пробок. Можливо, ми зможемо використовувати додатки, які будуть скоординовані зі світлофорами і створять персональні, надійні маршрути. Перші кроки вже зроблені, судячи з всюдисущої системі GPS в смартфонах і даними спільного використання в додатках типу Waze.

До 2017 року комп’ютери зможуть розпізнавати і розуміти зображення і відео

«Людина може подивитися на фото чи відео і миттєво усвідомити, що за об’єкт перед ним, в якій ситуації він знаходиться і його подальші дії», – говорять дослідники IBM. У наш час комп’ютер лише реєструє безліч різнокольорових пікселів. Його потрібно навчити розпізнавати образи. Вивчивши досить шаблонів, він почне сприймати і «бачити». І тоді ми отримаємо, наприклад, системи домашньої безпеки, які здатні зловити злочинців перш, ніж вони проникнуть всередину приміщення.

До 2014 року міста зможуть ефективніше боротися з пандеміями

Технологія допоможе лікарням відстежувати інфекційні захворювання, такі як смертельний грип, аж до передмість. Дослідження знаходяться на ранній стадії і засновані на використанні величезних масивів даних Центру епідемічного контролю в США (CDC) і Flu Trends від Google.

До 2015 року ваш електромобіль буде пов’язаний з вашою енергетичною компанією

IBM працювала з американською філією компанії Honda і Pacific Gas & Electric над пілотним проектом, що дозволяє «розумним» електричним мережам спілкуватися з електричними транспортними засобами. Власники електромобілів зможуть скласти власний графік найкращого часу для зарядки машин, коли електрики достатньо і вона досить дешева. Це трохи нагадує полювання за дешевим бензином на автозаправках, тільки тепер мова йде про електрику.

До 2013 року ви отримаєте медичну кришталеву кулю

Для діагностики лікарі будуть використовувати технології, здатні прочитати вашу ДНК, або найдрібніші нанокомп’ютери. Як сканер-«трікодер» з Star Trek – ваша власна особиста діагностична система. Хоча це досить складно, щось на зразок трікодера вже з’явилося на ринку – Scout Scanadu, ваша особиста медична лабораторія.

До 2015 року батареї будуть перезаряджатися з повітря

IBM працює над так званою літій-повітряною батареєю. До 2014 року планується створити лабораторний прототип дихаючої повітрям перезаряджованої батареї для електричних транспортних засобів. Саме так: батарея буде перезаряджатися прямо з повітря.

До 2015 року ви будете посилати друзям своє 3D-зображення

У 2010 році додатки, що використовують голограми, тільки почали з’являтися на ринку. Дослідники IBM пророкують, що такі інструменти для відеоконференцій, як Facetime або Skype, в остаточному підсумку стануть більш нагадувати 3D-голограми, ніж «плоскі» відеоконференції.

До 2017 року цифрові смакові рецептори допоможуть вам підтримувати здорове харчування

«Комп’ютери зі смаковими рецепторами – це не зовсім« реплікатори »їжі з Star Trek. Вони швидше схожі на особистого шеф-кухаря для створення рецептів, що відповідають вашим смакам і потребам в харчуванні », – говорять дослідники IBM. Але реплікатори не за горами. Венчурний капітал вже фінансує стартапи, що працюють над схожими винаходами.

До 2014 року міські будівлі стануть відчувати і реагувати на навколишні умови як живі організми

Будівлі будуть оснащені датчиками, які зможуть опалювати, охолоджувати, самостійно включати і вимикати світло в залежності від того, як люди пересуваються в приміщеннях. Це вже майже реальність. У цьому році GreenWave Reality випустила розумні лампочки, які можуть спілкуватися з вашим iPhone.

До 2013 року енергозберігаючі сонячні технології будуть вбудовані в асфальт, фарби і вікна

Лабораторія IBM Research створила новий тип сонячних елементів, які можна додавати в різноманітні матеріали. Список товарів, що використовують цю технологію, розширюється. Черепиця з вбудованими сонячними батареями – вже на ринку.

До 2017 року ваш телефон допоможе вам краще чути

Очевидно, що комп’ютери та смартфони вже вміють обробляти звуки. Незабаром звукові датчики в поєднанні з масивними хмарними обчисленнями допоможуть їм зрозуміти, що ці звуки означають. Тоді гаджети зможуть багато чого: подарувати вам надлюдські слухові можливості або зрозуміти, що означає крик дитини.

Натхнення: www.businessinsider.com

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button