Технології

Вчені показали робота-сферу, який вивчить глибини місячних печер

Вчені з Європейського космічного агентства показали роботизовану сферу DAEDALUS діаметром 46 см для дослідження глибин місячних печер.

Надано: університет Юлія-Максиміліана

Команда вчених, яку координує університетом Юліуса-Максиміліана (JMU) в Німеччині створила унікального сферичного робота DAEDALUS. Він займеться дослідженням місячних підземних споруд.

Місячні орбітальні апарати вже нанесли на карту кілька глибоких ям на поверхні Місяця. Вони вважаються «світловими люками» в лавових печерах. Такі об’єкти представляють великий науковий інтерес. Річ у тому, що вони надають доступ до недоторканого місячним матеріалу — можливо, навіть до покладів водяного льоду. Крім того, такі печери можуть стати середовищем проживання місячних дослідників і колонізаторів. Вони можуть служити природним захистом від радіації, мікрометеоритів і екстремальних температур на поверхні.

DAEDALUS оснащений стереоскопічним фотоапаратом, лазерною локаційною й лідарною системами для 3D-картрірованія «інтер’єрів» печер. Крім того, корпус робота оснащений датчиками температури, радіаційним дозиметром і механічними «руками», які допоможуть пристрою позбавлятися від перешкод на своєму шляху і вивчати властивості гірських порід. Варто відзначити, що DAEDALUS здатний працювати автономно. Його підвісний трос буде працювати як приймач Wi-Fi, дозволяючи роботу передавати дані з ям.

Сферичний дизайн дозволить спостерігати за навколишнім середовищем під кутом в 360 градусів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments