Всесвіт

Створено ШІ, здатний передбачити структуру Всесвіту

Японські вчені використовували найпотужніші у світі суперкомп’ютери для моделювання астрофізики, створивши систему ШІ, здатну прогнозувати структуру Всесвіту. Вчені сподіваються, що так вони відкриють таємниці темної матерії і темної енергії.

Создан ИИ, способный предсказать структуру Вселенной
Greg Rakozy / Unsplash

Система ШІ, що отримала назву «Темний емулятор», аналізує гігантські потоки астрофізичних даних, використовуючи їх для побудови симуляцій нашого всесвіту. Він підключений до величезної бази даних, повної інформації, отриманої зі спеціальних телескопів, і порівнює поточні дані з очікуваннями вчених, які засновані на теоріях про походження Всесвіту.

Симуляція відображає, як може виглядати Всесвіт на основі теорії великого вибуху і подальшого стрімкого розширення, яке продовжується дотепер.

Провідний автор дослідження Такахіро Нисимічі:

«Ми створили надзвичайно велику базу даних з використанням суперкомп’ютера, на що у нас пішло три роки. Тепер ми можемо відтворити її на ноутбуці за лічені секунди. Я сподіваюся, що ми зможемо розгадати найбільшу таємницю сучасної фізики і з’ясувати, що таке темна енергія».

Розуміючи загальну космологію всього Всесвіту, вчені зможуть пояснити, що із себе представляє темна матерія. Одна з теорій свідчить, що велика частина всесвіту складається з темної матерії. «Порожнеча простору» — не порожнеча, а заряджена матерія, яку поки що не можна спостерігати безпосередньо.

Але в даний час неможливо довести, що темна матерія існує. Це змушує астрофізиків з усіх сил намагатися придумати єдину теорію Всесвіту, яка узгодила б Великий Вибух, Принцип невизначеності Гейзенберга, Відносності Ейнштейна і Закони термодинаміки Ньютона з сучасної квантовою механікою і теоріями темної енергії.

Команда вчених з Японії сподівається, що зробити це вдасться за допомогою ШІ, який не просто аналізує дані на предмет невизначеності, але враховує кожну створювану імітацію, використовуючи її вихідні дані для додавання в наступну.

В майбутньому розуміння темної енергії може призвести до появи безлічі технологій зі світу сучасної наукової фантастики: рух варпа, подорожі в часі і телепортація.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button