Земля

Вчені порахували, скільки коштує пташиний послід

Пташині екскременти звуться красивим словом «гуано». За словами вчених, це справжнє «біле золото», оскільки гуано використовуються в добривах, і приносить в рік мільярд доларів.

Еколог Маркус Чіанчірузо з федерального університету Гояс, Бразилія, назвав результат нового дослідження «приголомшливим».

«Виробництво гуано – це послуга, яку морські птахи надають нам безкоштовно. Я можу поїхати на острів, зібрати гуано і продати його за ринковою ціною в якості добрива ».

За допомогою своєї нової роботи Чіанчірузо і його команда хотіли підвищити обізнаність людей про те, наскільки важливі морські птахи і їх середовище проживання, вказавши на вартість відходів цих птахів. Дослідники підрахували, що екскременти морських птахів стоять понад 473 мільйонів доларів на рік, і ця сума може бути більшою. Вчені кажуть, що оцінка екопослуг птахів в грошовому еквіваленті зрозуміліша людям і повинна привернути увагу до проблем, з якими стикаються тварини.

У своєму дослідження, опублікованому в журналі Trends in Ecology & Evolution, вчені говорять, що фекалії морських птахів є чимось на зразок пристрою по циркуляції поживних речовин між морським та наземним середовищем проживання.

Автори нової роботи пояснюють:

«Вони [птахи] виділяють високі концентрації азоту і фосфору через свої фекалії. За результатами нашої оцінки, 10% запасів риб коралових рифів залежать від поживних речовин від фекалій морських птахів. А за даними Організації Об’єднаних Націй і австралійського уряду, щорічна економічна віддача від комерційного рибальства на коралових рифах становить понад 6 мільярдів доларів. Таким чином, 10% від цієї вартості складає близько 600 мільйонів доларів на рік ».
У поєднанні з оцінним обсягом гуано для добрив (474 ??мільйони доларів), вартість екскрементів морських птахів зростає до 1 мільярда доларів.

Дослідники відзначають, що скорочення популяції птахів приведе до економічних втрат. Наприклад, пінгвіни щорічно вносять половину вкладу в «виробництво фекалій». Однак 60% цих тварин входять в категорію особин зі зникаючою популяцією. Дослідники сподіваються, що новаторська робота проллє світло на те, наскільки цінні ці види в глобальному масштабі. Зміна клімату і втрата середовища проживання можуть знищити багатьох з них.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button