Головна / Людина / Вчені розширили список типів особистості

Вчені розширили список типів особистості

Американські вчені з Північно-Західного університету в Іллінойсі розширили список типів особистостей людини, представивши нову концепцію класифікації людей. Матеріали дослідження з’явилися у виданні Medical Xpress.

Ученые расширили список типов личности

Психологи виділяють п’ять типів людей: відкриті, емоційно нестабільні, свідомі, здатні піти на компроміс, екстравертивні. За даними ознаками будь-якого можна віднести або до групи осіб, які не вміють тримати емоції в руках, або до групи, що займається надмірним самоконтролем.

Вчені вивчили анкети півтора мільйона респондентів зі всього світу за допомогою штучного інтелекту. На першому етапі комп’ютер виявив 16 типів особистості, але при уточненні параметрів їх кількість скоротилася до 4-х: зразковий (стабільні і згідливі), егоцентричний (екстравертивні, які не йдуть на компроміси), замкнутий, типовий. В останню категорію потрапляють громадяни, схильні до екстраверсії та відкритості. У групі переважають жінки.

Вчені також з’ясували, що тип особистості змінюється по мірі дорослішання. У підлітковому віці, приміром, багато егоцентричних людей.