Людина

Вчені пов’язали розвиток пухлин у мозку з ультрадисперсними частками від дизельного палива

Вчені з Канади прийшли до висновку, що підвищена концентрація в повітрі ультрадисперсних частинок, яка утворюються при горінні дизельного палива, підвищує ризик розвитку раку мозку. Результати нового дослідження опубліковані в виданні Epidemiology.

Ученые связали развитие опухолей в мозге с ультрадисперсными частицами от дизельного топлива

Ультрадисперсні частинки виробляються в результаті багатьох процесів, але найбільш поширеними вважаються згоряння дизельного палива і робота заводів. Ці викиди медики вважають сильними канцерогенами, які істотно підвищують розвиток раку легенів і мозку. Представники з Університету Макгіла проаналізували стан здоров’я близько 2 мільйонів осіб, що проживають в Монреалі або Торонто в період з 2001 по 2016 рік.

У 1,4 тисячі з них лікарі діагностували рак головного мозку. Виявилося, що люди, які жили в районах з найбільшим викидом ультрадисперсних частинок, мали вдвічі більший ризик розвитку онкології в порівнянні з тими, хто зазнав мінімального впливу. Зв’язок особливо помітний, якщо виключити з дослідження курців і громадян з ожирінням, оскільки вони вважаються найбільш вразливими. Згідно з підрахунками медиків, один зі 100 тисяч громадян захворіє на рак головного мозку при збільшенні концентрації даних частинок на кожні 10 тисяч на кубічний сантиметр.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button