Людина

Присутність романтичного партнера знижує тиск в стресовій ситуації

Вчені зі Сполучених Штатів Америки змогли з’ясувати, що присутність романтичного партнера здатне знизити тиск під час стресової ситуації. Даною інформацією поділилося тематичне видання Psychophysiology.

Фахівці стверджують, що присутність другої половини безпосередньо під час стресу зовсім не обов’язково. Знизити фізіологічну реакцію організму допоможуть навіть думки про нього. Міцний романтичний зв’язок між партнерами здатний впливати і на психологічний, і на фізичний стан.

Співробітники університету Аризони провели масштабний експеримент, в якому взяли участь 102 людини (з них приблизно 75% жінок). Метою дослідження було з’ясування, яким чином присутність коханої людини може вплинути на фізіологічної реакції організму в стані стресу. Всі добровольці були в гетеросексуальних стосунках зі своїм партнерів близько півтора року.

Під час експерименту учасникам необхідно було опустити ноги в холодну воду і тримати їх там 4 хвилини. За цей період їм було дано завдання, причому для кожної з трьох груп — своє. З учасниками першої групи під час дослідження перебували їхні партнери. Другій групі потрібно було уявити зовнішній вигляд свого коханого. Третя – контрольна. В якості свого завдання учасники цієї групи повинні були думати про свої майбутні дні. Результати експерименту показали, що присутність і навіть думки про романтичного партнера допомагає зберігати тиск у межах норми.

Кнопка «Наверх»