Земля

Вчені повідомили про койвовки, що захопили США

Гібриди вовка, койота і собаки, яких деякі вчені вважають вже новим видом («койвоком»), за останні десятиліття захопили східну частину США. Про це пише The Independent з посиланням на дослідження американських генетиків. Нові тварини зайняли зачищенні від вовків ліси, а також рівнини і навіть міські території.

2015-11-04-6

Швидше за все, койвовки вперше виникли в кінці XIX століття на півдні канадського штату Онтаріо, коли вирубка дерев і полювання настільки скоротили кількість придатних для розмноження особин, що вимираючі вовки почали спаровуватися з собаками і койотами.

Зазвичай міжвидове схрещування дає слабке потомство, проте в даному випадку суміш ДНК створила особин, які важать удвічі більше звичайних койотів. Койвовки швидші і м’язисті, їхні щелепи значно більші. Окремі особини можуть завалити оленя, а невелика зграя – навіть лося.

Генетик Хав’єр Монсон (Javier Monz?n) з Університету Стоні-Брук (Нью-Йорк), вивчивши ДНК 437 особин, знайшов у них 25 відсотків генів вовка (в середньому) і 10 відсотків – собак, головним чином великих порід (німецьких вівчарок і доберманов- пінчерів). Навіть виття у нових тварин гібридне: вони починають видавати звуки на низьких частотах, як вовки, а потім переходять на характерне для койотів тявкання.

Койоти не люблять полювати в лісовій місцевості, а вовки – виходити на відкриті простори, тоді як гібриди однаково добре себе почувають в обох ландшафтах. Схрещування видів створило хижака, який заселив ліси сходу США (вовків там винищили ще в XIX столітті). Зараз койвовки розширюють свій ареал на південний схід. Чисельність їх популяції зросла до декількох мільйонів за останні сто років.

Крім того, койвовки утвердилися і у великих містах – Бостоні, Вашингтоні, Нью-Йорку. Мабуть, гени собак подавили притаманну вовкам неприязнь до людини, а всеїдність тварин допомогла пристосуватися до міського життя. У мегаполісах койвовки їдять гарбузи, дині, викинуту їжу, полюють на білок і гризунів в парках, а також на кішок. Нарешті, тварини навчилися пересуватися по залізничних коліях, освоїли нічний спосіб життя (безпечніший в місті) і вміють дивитися в обидва боки, переходячи дорогу.

Джонатан Уей (Jonathan Way) з Університету Кларка (штат Массачусетс), провідний спеціаліст по цим тваринам, переконаний, що койвовків вже можна називати окремим видом (за морфологічними і генетичним критеріям). Головним аргументом проти такої позиції залишається те, що койвовки продовжують спаровуватися з вовками і собаками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button