Земля

Чому почастішали випадки атак пітонів на людей?

Пітони стали частіше нападати на людей в Малайзії та Індонезії – двох світових країн-лідерів з виробництва пальмової олії.


Пальмова олія вичавлюють із плодів олійної пальми. Попит на пальмову олію у світі величезний: з неї роблять дешеву їжу – воно замінює дорогі молочний жир і масло какао, похідні пальмової олії використовують у виробництві парфумерії. Щоб задовольнити попит, фермери постійно розширюють плантації олійної пальми, вирубуючи для цього вологий тропічний ліс. Темпи вирубки лісів під сільськогосподарські угіддя в Індонезії і Малайзії вже перевищили бразильські.

У результаті вирубки лісів їх мешканці, величезні змії, залишаються без житла – але не без їжі: вони починають полювати на гризунів, які приходять на пальмові плантації в пошуках калорійних плодів, і в результаті частіше стикаються з людьми. Від стресу або за велінням мисливського інстинкту змії атакують, і іноді такі атаки закінчуються смертю людини в шлунку пітона, хоча частіше жертві вдається втекти. Але, хоча змії і нападають першими, це не вони полюють на людей – це люди прийшли туди, де живуть величезні плазуни.

Кнопка «Наверх»