Людина

Вчені пояснили схильність людей засуджувати один одного

Наукові співробітники Університету Мічигану в США виявили причини схильності людей засуджувати один одного. Вчені назвали це побічним явищем людської здатності аналізувати дії побратимів і робити про них власні висновки.

Учёные объяснили склонность людей осуждать друг друга

Психологи виділили два типи засудження. До першого відносяться думки, спрямовані на пошук логічного пояснення для себе того, що відбувається. Приміром, колега не захотів довго розмовляти, так як у нього багато роботи або він втомився. Другий тип включає в себе особистісні характеристики людини: згаданий колега повів себе таким чином, так як не ввічливий або взагалі – він «негідна» людина. Подібні міркування, що відносяться до другого типу засудження, більш стійкі.

Американські вчені в ході ряду досліджень з’ясували, що при поясненні поведінки малознайомої людини люди часто переоцінюють її особистість і недооцінюють ситуацію, в результаті чого судження набуває негативний характер. Беручи до уваги все той же приклад з колегою, в описаній ситуації погано знайомий йому чоловік вважатиме його швидше грубіяном, ніж втомленим.

У ситуаціях з добре знайомими один одному людьми все відбувається інакше. Якщо кращий друг обіцяв передзвонити і не зробив цього, його товариш, як правило, припустить, що не дочекався дзвінка через певні ситуацій, що виникли у житті близької людини і які перешкодили йому виконати обіцянку.

Кнопка «Наверх»