Технології

Вчені придумали бетон з людськими нечистотами

Вчені технологічного університету Мара в Малайзії експериментують з новим способом утилізації відходів життєдіяльності людини, використовуючи нечистоти в якості інгредієнта в бетоні. Висновки наукової роботи роміщені у видання Pertanika Journal of Science and Technology.

Процес, запропонований фахівцями, полягає в змішуванні обробленого осаду стічних вод з бетоном. Дослідники видаляють із шару твердих частинок вологу, потім подрібнюють і просівають висушений кек заради отримання порошку.

Вчені змінювали концентрацію використовуваного порошку шламу, виготовляючи 3%, 5%, 7%, 10% і 15% суміші. Бетон, отриманий таким чином, зіставляли з звичайним матеріалом, тестуючи його на міцність, водопоглинання, водопроникність і проникність для солі.

Фахівці виявили, що стійкість матеріалу до стиснення при додаванні отриманого порошку знизилася, водопоглинання і водопроникність збільшилися. В цілому, отриманий компонент можна застосовувати в якості часткової заміни цементу, однак потрібні ще більш глибокі дослідження, щоб в результаті порошок придбав необхідні в даному випадку властивості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button