Людина

Вік батьків пов’язаний з ризиком розвитку нервово-психічних розладів у дітей

Результати нового дослідження американських вчених показують, що вік батьків пов’язаний з ризиком розвитку нервово-психічних розладів у дітей, включаючи розлади аутистичного спектра. Дослідження також допоможе в лікуванні синдрому дефіциту уваги гіперактивності, обсесивно-компульсивного розладу, та хронічного тикового розладу.

Вчені з Американської академії дитячої та підліткової психіатрії провели вивчення медичних карток 1 490 745 людей, які народилися в Данії з 1980 по 2007 рік, з докладною інформацією про вік батьків. Як молодий, так і літній батьківський вік в момент зачаття продемонстрував підвищений ризик розвитку ряду психоневрологічних розладів у дітей. За допомогою цих підходів дослідники одночасно досліджували взаємозв’язок ризику між віком батьків і кількома різними психіатричними станами у їх спадкоємців. Виявилося, що більш молодий батьківський вік був вірогідно пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності. Водночас старший батьківський вік був пов’язаний з обсесивно-компульсивним розладом.

Однак дослідження показало, що збільшення ризику, пов’язаного з віком батьків при зачатті, невелика і не повинно впливати на рішення людей про вік для народження дитини. Результати дослідження допоможуть спрямувати пошук конкретних механізмів, що впливають на ризик розвитку психічних розладів у дітей.

Кнопка «Наверх»
Закрыть