Земля

Вчені прогнозують швидке зростання активності Сонця

Сонячна активність, що знаходиться зараз на мінімальному значенні за 11 років, може почати зростати вже у другій половині 2019 року, повідомляє лабораторія рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва РАН (ФІАН).

“Звичайним інтервалом між нижньою точкою циклу і початком зростання сонячної активності є інтервал від півроку до року. Відповідно, початок зростання сонячної активності можна чекати в другій половині 2019 року”, — йдеться в повідомленні.

При цьому вже після першого місяця спостережень почала зростати активність і можна буде зробити попередній висновок про те, який з кількох можливих сценаріїв сонячного циклу реалізується.

В лабораторії нагадали, що циклічний характер активності Сонця — одна з найбільш добре вивчених його характеристик. При цьому, цикл не завжди може займати 11 років. Історії відомі випадки як надкоротких дев’ятирічних циклів, так і тривалих, з періодом 12-13 років.

Різною може бути й амплітуда сонячної активності. Так, на зламі XVIII і XIX століть активність була дуже слабкою, а в середині минулого століття — надзвичайно потужною. Сонячний максимум, який був пройдений в 2012 році, виявився одним з найслабкіших в сучасній історії. “Це дало поживу для суперечливих прогнозів, від побоювань, що Сонце впаде в новий мінімум Маундера (період вкрай низької активності у другій половині XVII століття, який співпав з малим льодовиковим періодом на Землі), так і до протилежних сценаріїв, що енергія, яка не знайшла виходу у цьому максимумі, вивільниться в наступному, привівши до рекордних сплесків активності”, — йдеться в повідомленні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button