Людина

Вчені радять не зволікати з народженням первістка

Вчені радять не затягувати з народженням первісткаВчені з’ясували: відкладати народження дитини до 30 років не менш небезпечно, ніж до 35. Жінки, яким є близько 30-ти років, вже є групою ризику: в ??такому віці висока ймовірність передчасних пологів або народження мертвого плоду. Причому ця ймовірність досягає 20% у віковому проміжку з 30 до 34 років. За словами професора Уллі Вальденсторм, керівника дослідження, причиною є куріння і надмірна вага: ці проблеми, на жаль, спостерігаються сьогодні у багатьох молодих жінок.

В Англії та Уельсі середній вік при народженні першої дитини становить 27,9 років – показник виріс на 1,3 за останні десять років. Провідні акушери і фахівці з родів Великобританії стверджують, що жінка, яка відкладає вагітність до 30 років, «заперечує природу» і тим самим знижує свої шанси стати матір’ю коли-небудь. Цю думку поділяють і шведські вчені. Експерти з Каролінського інституту в Стокгольмі і Бергенського університету проаналізували дані про мільйон жінок зі Швеції та Норвегії. Вони вивчали, коли і як у випробовуваних проходили перші пологи, і виявили, що у жінок, які народжували первістків у віці 30-34 років, частіше з’являлися на світ недоношені діти (на терміні від 22 до 31 тижня) або мертвонароджені – порівняно з тими, для кого перші пологи пройшли у віці 25-29 років.

Причина проблем криється, як правило, у нездоровому способі життя: багато жінок курять, неправильно харчуються, в результаті чого страждають зайвою вагою. Частота ускладнень при пологах для вікової категорії 30-34 роки майже така ж, як для породіль 35-39 років. Тим часом число жінок, які родять пізніше, згідно з даними Центру запобігання та контролю хвороб в США, зросло на 30 % за останні двадцять років. А загальна кількість вагітностей скоротилося на 12% за останні 12 років. При цьому і аборти стали робити рідше – показник впав на 32% за період з 1990 по 2000.

Натхнення: www.krokha.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button