Людина

Вплив комп’ютера на дитину

Зараз стаціонарний комп’ютер, ноутбук, планшет, нетбук або смартфон (а то і все, разом узяте) є практично в кожній родині. Ці електронні пристрої стали невід’ємною частиною повсякденного життя, а наші діти виявляють до них підвищений інтерес вже з дитинства. Найчастіше «дорослі» іграшки приковують увагу малюків набагато більше, ніж найдорожчі розвиваючі центри та сучасні машинки. Ще б пак, адже в комп’ютері все яскраве, привабливе, рухається і видає звуки, а що найголовніше – це дуже цікаво татові і мамі, а значить, не може не привернути крихту.

23-04-15-foto-600x390-1

Однак, батьки, проводячи за екраном монітора досить багато часу, часто сильно турбуються про те, який вплив комп’ютера на дитину – чи можна, чи безпечно?

Позитивний вплив комп’ютера на дитину

Освіта
– У маленьких чомучок маса питань, на які можна знайти відповідь і в інтернеті – спочатку з допомогою мами і тата, а потім і самостійно. Уміння пошуку, порівняння, аналізу та структурування інформації, безсумнівно, стануть в нагоді в школі, ВНЗ і подальшої професії.

– У мережі можна знайти безліч освітніх та навчальних ігор і програм (алфавіт, читання, вивчення іноземних мов, рахунок, кольору), а також додатків, удосконалюють логічні і творчі здібності (розмальовки, пазли).

Розвиток навичок

– Психологи констатують, що робота з комп’ютером сприяє розвитку уваги, логічного і абстрактного мислення. Ігри від  дають можливість приймати самостійні рішення, навчитися швидко переключатися з одного на інше.

– Економічні та рольові стратегії можуть адаптувати малюка до життєвих ситуацій, наприклад, позбавити сором’язливих дітей від страху перед вчиненням покупок.

Однак для того, щоб переваги від використання сучасних технологій переважували потенційну шкоду, батькам важливо відразу зайняти певну позицію в питанні використання дитиною комп’ютера. По-перше, час перебування має бути чітко регламентовано й органічно вписано в режим дня поряд з іншими розвагами та обов’язками. Дорослі повинні бути наполегливі та послідовні у цьому питанні, долаючи власну спокусу відпочити від чада, захопленого «бродилкою» або «стрілялкою».

По-друге, для захисту від непотрібної інформації, можна встановити спеціальну програму, що блокує певні сайти, рекламу і спливаючі вікна.

Негативний вплив комп’ютера на дитину

Фізичне здоров’я

– При тривалому знаходженні біля комп’ютера очі перенапружуються і втомлюються, що може стати причиною короткозорості. Для вирішення цієї проблеми необхідно обмежити загальну тривалість перебування за екраном монітора – малюкам у віці менше 6 років до 20 хвилин кілька разів на тиждень, школярам 7-8 років до 30-40 хвилин в день, з 9 років – не більше півтори години. При цьому усередині тимчасового інтервалу також потрібно виділити проміжки в 20-30 хвилин, після закінчення яких дитина робить спеціальну гімнастику для очей, вправи якої потрібно розучити разом.

Робоче місце має бути добре освітлене, однак, не можна, щоб на монітор падало пряме сонячне світло або відблиски настільної лампи. Також потрібно налаштувати комфортну яскравість і контрастність зображення, встановити в якості фону робочого столу картинку спокійних відтінків. Рекомендується збільшити до максимуму частоту оновлення екрану (не менше 100 герц).

Незручна поза може викликати викривлення хребта. Вихід з цієї ситуації – обладнати ергономічне робоче місце, пояснити, як сидіти правильно і періодично контролювати поставу малюка, що сидить за столом. Монітор краще розташувати на відстані близько 70 см. Від очей і так, щоб погляд був спрямований на нього трохи зверху вниз.

Тривале знаходження в нерухомій позі тягне за собою загальний стан гіподинамії. Лікарі радять періодично перериватися і виконувати комплекс фізичних вправ, а також щодня проводити в кімнаті вологе прибирання і провітрювання.

Поради батькам

Підсумуємо рекомендації, які дозволять мінімізувати негативний вплив комп’ютера на дитину і скористатися перевагами сучасних технологій:
– Обмежте час подібного дозвілля малюка і невідступно дотримуйтесь цього регламенту.

– Спостерігайте, у що грають син чи дочка, на які сайти заходять. Запропонуйте розвиваючі варіанти, корисні програми.

– Більше часу приділяйте відносинам з чадом, щиро цікавтеся його справами, поточними інтересами. Присвячуйте час спільним захоплюючим заняттям (походи, концерти, конструктори, настільні ігри).

– Познайомте дитину з однолітками, запишіть у позашкільний гурток чи секцію, що відповідають схильностям малюка, та сприяють формуванню різноманітного дозвілля поза екраном монітора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button