Людина

Вчені розповіли, чому іспанці, італійці та французи живуть довше

Нове дослідження вчених з Університету Порту показало, що іспанці, італійці та французи живуть довше, ніж їхні європейські колеги. За словами експертів, люди, що мешкають на півночі Іспанії, північному сході Італії, в Андоррі, а також в Південній і Західній Франції, можуть дожити до глибокої старості, головним чином, завдяки середземноморській дієті. Порівняно з ними, люди, що живуть у Великобританії, Нідерландах і Скандинавії, вмирають раніше, ніж решта на континенті.

Вчені розповіли, чому іспанці, італійці та французи живуть довше

У ході дослідження фахівці порівняли тривалість життя у 18 європейських країнах протягом двох десятиліть. Було встановлено, що за 10 років (до 2011 року) тривалість життя в Європі значно зросла – на 34% серед чоловіків і на 47% серед жінок. Так, якщо в 2001 році середня тривалість життя чоловіків становила 75-84 року, то до 2011 року вона зросла до 85-94 років. Найбільше число довгожителів було зафіксовано в Іспанії, Італії і Франції, що можна пояснити високою якістю харчування даних регіонів – воно багате овочами, фруктами, оливковою олією і морепродуктів, в той час як вміст тваринних жирів, солодощів і перероблених продуктів в ньому мінімально.

При цьому скандинавські країни, Великобританія і Нідерланди, Південна Італія і Південна Іспанія мали у 2 рази менше довгожителів серед населення. Бідність, продукти з високим вмістом жирів, куріння, алкоголь і нездоровий спосіб життя є основною причиною, які зводять пенсіонерів в могилу, відзначають експерти. Згідно зі статистичними даними, найчастіше літні люди вмирали від серцево-судинних захворювань, які можна було запобігти шляхом зміни способу життя і правильного харчування.

Греція, Кіпр, Німеччина, Ірландія та країни Східної Європи були виключені з дослідження через недостатню кількість даних про літнє населення.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button