Головна / Людина / Зменшення вживання газованих напоїв підвищує рівень «хорошого» холестерину у дітей

Зменшення вживання газованих напоїв підвищує рівень «хорошого» холестерину у дітей

Зменшення вживання солодких газованих напоїв до однієї порції на тиждень може збільшити рівні «хорошого» холестерину у дітей, повідомляють американські вчені з Університету Тафтса.

2d28f8b7297b655c1c28494ae823132b

За словами фахівців, існує зворотний зв’язок між вживанням солодких напоїв та рівнем «хорошого» холестерину ЛПВЩ (хорошого). Результати також показали, що високе споживання солодких напоїв було пов’язано з більш високою концентрацією тригліцеридів у ліпідному профілі. Фактори ризику, що включають високий рівень тригліцеридів, низький рівень «хорошого» холестерину, інсулінорезистентність та ожиріння – особливо розвиваються в дитинстві – підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань в подальшому житті, попереджають експерти.

Дослідники вивчили рівні ліпідів у крові у 613 школярів віком від 8 до 15 років. Приблизно 85% дітей повідомили, що регулярно вживали солодкі газовані напої. Серед всіх учасників більш високі рівні тригліцеридів були пов’язані з більш високим споживанням солодких напоїв. При цьому збільшення рівнів «хорошого» холестерину було найбільшим серед дітей, які зменшили споживання газованих напоїв до однієї порції на тиждень, порівняно з тими, чиє споживання залишилося колишнім або збільшилася.

Отримані результати підкреслюють важливість мінімізації споживання солодких газованих напоїв серед дітей і підлітків, кажуть фахівці.

Натхнення: healthvesti.com