Людина

Вчені розповіли, чому діти повинні ходити босоніж

Дослідники з’ясували, що ходіння босоніж може позитивно позначитися на здоров’ї дітей і підлітків. Вчені з’ясували, яку саме користь дають прогулянки без взуття. Вивченням проблеми зайнялися німецькі фахівці.

Ученые рассказали, почему дети должны ходить босиком

Згідно з новим дослідженням, діти і підлітки, які більшу частину свого часу проводять босоніж, мають більш розвинену моторику тіла на відміну від тих, хто постійно носить взуття. Астрід Зах, професор з Університету Ієни, коментує це відкриття:

«Прогулянки босоніж є набагато природніше і носіння взуття вже давно вважається фактором, що згубно впливає на розвиток здоров’я і моторику дитини».

Дослідження опубліковане в Frontiers in Pediatrics. Астрід Зах та інші вчені протестували фізичні здібності у 810 дітей і підлітків з Південної Африки і північної Німеччини. Німецькі діти носять взуття більшу частину часу. У Південної Африки навпаки – зазвичай ходять босоніж. Результати показали, що діти, які ходять без взуття, в основному фізично розвиненіші, ніж ті, хто їх носить.

«Заняття фізичним вихованням, спортом і спортивними програми, які сприяють поліпшенню базових моторних навичок, можуть бути більш корисними, якщо їх виконувати босоніж. Батьки можуть також радити своїм дітям регулярно ходити вдома босоніж», — говорить Зах.

Кнопка «Наверх»
Закрыть