Людина

Названо головні причини постійної втоми

Daily Mail: анемія і стрес можуть бути причинами постійної втоми

Доктор Стюарт Фішер і сімейний лікар Неха Вьяс (обидва зі США) розповіли виданню Daily Mail, що найпоширенішими причинами втоми можуть бути стрес, анемія, дисфункція щитоподібної залози, проблеми з психічним здоров’ям і діабет.

Фото автора Marcus Aurelius: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/4064174/

Доктор Вьяс пояснив, що однією з можливих причин постійної втоми може бути нестача здорових червоних кров’яних тілець (еритроцитів) в організмі. Такий стан називається анемією. Еритроцити – це червоні клітини крові, які транспортують білок гемоглобін до органів і тканин і відповідають за обмінні процеси тканин і органів. Залежно від ступеня зниження рівня еритроцитів та/або гемоглобіну анемія може бути легкою, помірною або тяжкою.

Анемія може бути спричинена не тільки низьким вмістом заліза в раціоні, а й різноманітними захворюваннями, які призводять до втрати червоних кров’яних тілець. Крім того, така патологія здатна проявлятися з фізіологічних причин, наприклад, у жінок під час місячних у зв’язку з сильною кровотечею.

Дисфункція щитоподібної залози також є однією з основних причин млявості та апатії. Доктор Фішер пояснив, що щитоподібна залоза виробляє гормони, які регулюють метаболізм – швидкість витрачання енергії тілом. Коли орган виробляє занадто багато або занадто мало певних гормонів, самопочуття людини може погіршитися.

Фахівці додали, що стрес і проблеми з психічним здоров’ям можуть бути провокаторами сонливості, нездужання і розбитості. За словами лікарів, у стані стресу в організмі виробляється надлишок кортизолу та адреналіну, що прискорюють серцебиття і посилають великі обсяги крові до м’язів. Однак такий біологічно складний стан не може підтримуватися занадто довго – під час “відкату” кількість енергії різко падає.

Деякі психічні розлади (депресія, тривога, ПТСР та інші) супроводжуються хімічним дисбалансом певних речовин під назвою нейромедіатори в мозку. У цьому разі людина може відчувати апатію. Фішер уточнив, що таку психологічну втому усувають препаратами, що відновлюють баланс нейромедіаторів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button