Здоров'я

Побічні ефекти гормональних контрацептивів

Дослідження показали, що у жінок, які використовують гормональні пластирі, імплантати, вагінальні кільця, частіше розвивалися тромби.

Деякі жінки, які використовують гормональні контрацептиви, відмінні від протизаплідних таблеток, можуть мати підвищений ризик розвитку серйозних згустків крові, повідомляють данські дослідники.

Ці альтернативні методи контролю народжуваності, які вивільняють гормони, включають шкірні пластирі, імплантати та вагінальні кільця. Дослідники вважають, що для зниження ризику жінкам, які їх використовують, слід подумати про перехід на таблетки.

Тромбоз глибоких вен — це свого роду згусток, який зазвичай виникає в ногах і може потрапити в легені, де він часто призводить до смертельної легеневої емболії. Симптоми включають біль у ногах, біль у грудях або раптову задишку.

“Трансдермальний пластир і вагінальне кільце збільшують ризик венозного тромбозу щонайменше у шість разів у вигляді комбінованих таблеток з дезогестрелом або дроспиреноном, причому цей ризик приблизно в два рази вище серед жінок, що використовують таблетки другого покоління з левоноргестрелом”, — сказав провідний дослідник доктор Ойвінд Лідегаард, професор акушерства і гінекології в Університеті Копенгагена.

Однак гормон, які вивільняють внутрішньоматкові пристрої (ВМП), не збільшують ризик венозного тромбозу, сказав він.

Жінки повинні бути проінформовані про ці ризики, щоб мати можливість вибрати найбільш відповідний гормональний контрацептив. Існують альтернативи гормональної контрацепції, які дають менший ризик венозного тромбозу або не мають його взагалі.

Звичайні імплантати містять Implanon і більш новий Nexplanon; Ortho Evra — це патч, а кільце — NuvaRing. Ці продукти поступово випускають гормони в організм, щоб запобігти вагітності.

Для дослідження команда Lidegaard зібрала дані про випадки венозного тромбозу у датських жінок, які використовували методи контролю народжуваності, відмінні від таблеток. Всі жінки були у віці від 15 до 49 років, і жодна не була вагітна.

Дослідники виявили, що в період з 2000 по 2010 рік було поставлено понад 3400 діагнозів венозного тромбозу.

Для жінок, які не використовували гормональні контрацептив, дві жінки мали тромбоз на кожні 10000 (комбінованих) років, коли вони використовували контрацептиви.

Дослідники виявили, що у жінок, які приймають таблетки, що містять гормон левоноргестрел, ризик виникнення згустку був в три рази вище, або 6,2 випадку тромбозу за кожні 10000 років приймання таблеток.

Ризик для жінок, які використовували шкіряну пов’язку, був приблизно у вісім разів вище, або 9,7 випадку за 10 000 років дії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button