Земля

Вчені розповіли про глобальне збільшення агресії ведмедів до людей

Вчені спостерігають збільшення агресії ведмедів до людей. Більше 600 нападів вони зафіксували за останні роки.

Зростальна тенденція до нападів великих хижаків на людей викликає побоювання з приводу безпеки видів. За оцінками, ведмеді атакували людей 664 рази в період між 2000 і 2015. Як повідомляє Джулія Бомбієрі, іспанська біолог з Університету в Ов’єдо, випадки найчастіше відбувалися, коли самка захищала дитинчат, а туристи порушували їх територію. Небезпечними були літній період і денний час доби.

Найбільша кількість агресії було у європейських і північноамериканських видів. Найменш схильними до нападу були тварини з азіатських країнах. Лише кожен сьомий випадок закінчувався смертю, інші 86% людей отримували травми різного ступеня тяжкості. Основною причиною такої ситуації є зростання популяції ведмедів і наступ цивілізації на їх мисливські угіддя. Також відіграє роль і людська необережність.

Єгері рекомендують туристичним групам при проходженні ведмежих регіонів створювати багато шуму. Цим вони попереджають хижаків-одинаків про велике скупчення людей. Не бажано виходити в ліс з домашніми тваринами для їх же безпеки. У продажу є також хімічні репеленти, які маскують запах або роблять його огидним для тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button