Людина

Вчені розповіли про нові наслідки використання мобільних телефонів

Звичка повсюдного використання мобільних телефонів зацікавила вчених. Як виявилось в результаті досліджень, у чоловіків і жінок виявилися різними не тільки причини надмірного застосування ґаджетів, але і наслідки їх використання.

В результаті експерименту, проведеного серед близько 500 студентів у віці 18-29 років, були отримані несподівані результати. Як з’ясувалося, дівчата витрачають на розмови по мобільному набагато більше часу, ніж хлопці – приблизно 365 хвилин кожен день, надсилаючи та отримуючи при цьому до 265 смс. Хлопці витрачають на розмови 287 хвилин, кількість смс-текстів теж нижча, ніж у дівчат – до 190 повідомлень.

Однак, найбільше дослідників зацікавили причини, за якими молоді люди так багато часу проводять з ґаджетами. Як виявилося, дівчата, розмовляючи по телефону, насамперед реалізують потребу в емоційній близькості з рідними. У хлопців ж потреба використовувати мобільний зв’язок обумовлена нестачею соціальних зв’язків як з родичами, так і з друзями.

Втім, як зазначають вчені, такі очікування часто залишаються невиправданими і надмірне використання мобільних телефонів призводить не до покращення, а до погіршення соціальних зв’язків, створюючи тільки ілюзію близьких відносин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button