Людина

Мобільні телефони змінюють мозок користувачів

mobil-vibraciiПсихолог Ларрі Розен (Larry Rosen), що вивчає вплив різних гаджетів на людину, дійшов висновку: мобільні телефони є причиною змін в мозку користувачів, і головний доказ цього – фантомна вібрація.

Ще п’ять років тому вчені звернули увагу на те, що користувачі мобільних телефонів відчувають фантомні вібрації. Ось яскравий приклад даного синдрому: власник смартфона відчуває його вібрацію, незважаючи на те, що гаджет знаходиться в іншій кімнаті або відключений.

“Моя пацієнтка працює на ранчо, на якому міститься велика рогата худоба, – каже психолог Ларрі Розен, який досліджує вплив гаджетів на користувачів. – Так от мукання корів стало для неї справжньою проблемою – вона весь час думає, що це вібрація її телефону і починає перевіряти вхідні повідомлення або пошту. Якщо ви вже відчували подібне, то прекрасно розумієте, як її дратують нав’язливі відчуття. Однак вона не єдина у своєму роді – багато людей відчувають фантомні вібрації “.

Можливо, інші користувачі не плутають свої телефони з коровами, але результати досліджень показали, що більшості власників смартфонів знайоме це відчуття. Так, майже 90% старшокурсників коледжів сказали, що вони часто відчувають фантомну вібрацію. Також багато було тих, хто страждає від даного синдрому щомісяця або щотижня.

“Це (результати досліджень) говорить про те, що в нашому мозку відбуваються зміни, яких не було ще кілька років тому, – вважає Розен. – Якби 10 років тому я відчув свербіж в кишені моїх джинсів, то не замислюючись опустив руку вниз і почухав ногу. Але зараз я дію зовсім інакше – дістаю з кишені телефон “.

За словами психолога, така реакція є прикладом того, як мобільні пристрої впливають на обробку інформації, яка відбувається в мозку користувача, пише сайт NPR.

“Я все частіше стикаюся з людьми, у яких спостерігаються явні ознаки кольпусивної (нав’язливої) поведінки – вони постійно перевіряють свої телефони. Я не кажу, що вони одержимі, але легко можуть стати такими. Тому я рекомендую: проведіть чітку межу між вашим життям і телефоном, – радить Розен. – Намагайтеся хоча б тимчасово розлучитися з коханим гаджетом: на 30 хвилин, а краще на годину “.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button