Здоров'я

Вчені розповіли про користь флавоноїдів в довгостроковій перспективі

Австралійські вчені з Університету Едіт Коуен з’ясували, чим же для здоров’я людини так корисний чай в довгостроковій перспективі. Ключовими є флавоноїди, які є природними речовинами, що містяться в багатьох продуктах харчування та напоях: чорний і зелений чаї, яблука, горіхи, цитрусові, ягоди тощо. Ось як саме флавоноїди впливають на здоров’я людей.

Image by Pexels from Pixabay

Дослідження 881 літньої жінки (середній вік 80 років) показало, що у них набагато менше шансів мати кальцифікацію черевної аорти (abdominal aortic calcification — AAC) при високому рівні споживання флавоноїдів.

AAC – це ураження черевної аорти, найбільшої артерії в організмі, яка доставляє кисневу кров від серця до органів черевної порожнини та нижніх кінцівок і є предиктором ризику серцево-судинних захворювань. Встановлено, що кальциноз є надійним предиктором деменції в літньому віці.

Керівник науково-дослідного інституту інновацій в галузі харчування і здоров’я ECU Бен Парментер зазначив, що, хоча існує багато дієтичних джерел флавоноїдів, деякі з них містять особливо велику кількість.

“Основні джерела зазвичай чорний або зелений чай, чорниця, полуниця, апельсини, червоне вино, яблука, родзинки/виноград і темний шоколад», — говорить фахівець.
Існує багато різних типів флавоноїдів, таких як флаван-3-Оли та флавоноли, які, як показало дослідження, також пов’язані з ААС.

Учасники дослідження, які споживали більше флавоноїдів, флаван-3-Олів і флавонолів, мали на 36-39% менше шансів обширного AAC. Чорний чай був основним джерелом флавоноїдів у досліджуваній когорті. У порівнянні з респондентами, які не пили чай, учасники, які випивали від 2 до 6 чашок на день, мали на 16-42% менше шансів на ААС.

Проте, деякі інші дієтичні джерела флавоноїдів (фруктовий сік, червоне вино і шоколад) не показали значного позитиву щодо ААС. Чорний чай був основним джерелом флавоноїдів у дослідженні – ймовірно, через вік учасників.

“У жінок, які не п’ють чорний чай, високе загальне споживання флавоноїдів, здається, захищає від великої кальцифікації артерій. Це означає, що флавоноїди з джерел, відмінних від чорного чаю, теж будуть захищати від AAC», — пояснив Бен Парментер. 
“В інших групах населення, [наприклад] у молодих людей або людей з інших країн, чорний чай може не бути основним джерелом флавоноїдів. Наше дослідження показує, що споживання флавоноїдів, які можуть захистити від AAC, легко досягти в раціоні більшості людей», — радить Парментер. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button