Здоров'я

Вчені розповіли, як спорт і фітнес впливають на рівень життя людей

Фітнес є важливим фактором здорового життя: він може покращити витривалість та загальний рівень повсякденного існування. Попередні дослідження показали сильний зв’язок між хорошою фізичною формою та різними наслідками для здоров’я та хвороб, включаючи зниження ризику серцево-судинних захворювань. У новій роботі шведських вчених взяли участь 5 308 осіб у віці від 50 до 64 років. Експерти описали, як максимальне споживання кисню і загальний показник фізичної підготовки варіюються від однієї демографічної групи до іншої.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Здоров’я нації

Оцінювалися такі змінні: соціально-демографічні (вік, стать, освіта тощо), фактори способу життя, здоров’я, розміри тіла, поширеність захворювань, а також фізична активність, яку вимірювали за допомогою акселерометра. Кожен учасник пройшов фітнес-тест на велосипеді з акселерометром на талії. Мета дослідників була в тому, щоб зібрати тижневі вимірювання частоти, тривалості та рівня інтенсивності фізичних навантажень як в повсякденному житті, так і під час тренувань, якщо такі були в цілому.

Першим автором дослідження є Матс Берьессон, професор спортивної фізіології Сальгренської Академії Гетеборзького університету.

“Результати виявили групи з більш високим ризиком поганої фізичної форми. Це були люди похилого віку та / або іноземці з низьким рівнем освіти, великою талією, поганим самопочуттям і малорухливим способом життя, які мало займалися високоінтенсивними фізичними вправами, а також ті, хто «пасивно» добирається до роботи — на машині або громадському транспорті»,
— говорить Берьессон. Серед групи чоловіків у дослідженні тісні особисті фінанси та куріння тютюну в минулому також були пов’язані з поганою фізичною підготовкою.

Одною з важливих вимог для зосередження ресурсів на підвищенні фізичної підготовки (або інших заходів для запобігання погіршення здоров’я) — є знання того, які люди мають низький рівень фізичної підготовки.

Спорт і демографія

Елін Екблом Бак – науковий співробітник шведської школи наук про спорт і здоров’я (ще один автор дослідження) зазначила:

«Це одне з перших досліджень, в якому вдалося вивчити зв’язок між фізичною активністю і малорухливою поведінкою, з одного боку, виміряної за допомогою акселерометра, і фітнесом, з іншого. Загалом, це дослідження дає цінні знання для служб охорони здоров’я, а також для майбутніх досліджень та зусиль громадського здоров’я», — говорить Екблом Бак.

До речі, в новому звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) говориться, що до 2030 року виникне майже 500 мільйонів нових випадків захворювання на діабет 2 типу, безліч інших людей будуть страждати від високого кров’яного тиску і деменції. Так, якщо уряди не приймуть термінових заходів для заохочення більшої кількості людей до регулярного заняття спортом, повідомляє ВООЗ, річні витрати на лікування сягатимуть приблизно 27 мільярдів доларів (24 мільярди фунтів стерлінгів).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button