Здоров'я

Матраци від пролежнів для лежачих хворих

Нерухомість, “лежачий” стан. Він часто виникає у людей після важких інсультів, викликаних крововиливом у мозок чи закорковуванням судин головного мозку, після спортивних, автомобільних або виробничих травм голови чи хребта, вибухових уражень, кульових та осколкових поранень, при пухлинах. Причиною нерухомості є погіршення проходження нервових імпульсів від центральної нервової системи до м’язів. М’язи можуть бути непошкодженими, але керувати ними організм не в змозі. Тому така людина потребує певних медичних маніпуляцій: регулярної зміни положення тіла, масажу, розтирання. Застосовуються кварцювання УФ-лампою, змащення шкіри вазеліновим маслом тощо. Якщо цього немає або догляд здійснюється недостатньо – в результаті виникають пролежні.

18-02-15-foto-600x309-1

Проте наука на місці не стоїть. Все більше і більше її досягнень допомагають виводити хворого навіть з найважчих станів. Та трапляється й чудо – відомо немало випадків, коли навіть після таких, вкрай важких уражень, люди відновлювали здатність самостійно пересуватися та обслуговувати себе. Але цей час іноді вимірюється місяцями і роками, і весь цей час людина лежить. Саме таке здавлення тіла загрожує важким ускладненням – пролежнями.

Пролежні виникають із-за порушення кровообігу в тих частинах тіла лежачого хворого, які вагою його ж тіла притиснуто до поверхні, на якій він лежить. На початкових стадіях пролежні виглядають як почервоніння шкіри. Але у важких випадках на цих місцях з’являються виразки чи навіть великі гнійні рани. Без дуже трудомісткого, виснажливого догляду хворого це може призвести до його смерті.

Отже, догляд або самодопомога при інвалідності чи хворобливих станах надзвичайно важливі. Вони є не додатком до лікування,  а його основною частиною. А ортопедические товары часто є єдиним засобом, який допомагає пересуватися, утримувати частини тіла в необхідному положенні, здійснювати гігієнічний догляд, коригувати поставу, допомогають відновлювати силу м’язів, тонус судин і кровообіг.

Надзвичайно важливим досягненням медичних технологій стала поява таких засобів, як противопролежневые матрасы, що дозволило різко поліпшити загальний стан та прогноз перебігу хвороби у лежачих хворих. Такий матрац зроблено з гіпоалергенного матеріалу, який легко миється та дезинфікується. Найпростіший матрац надувається повітрям і створює повітряний прошарок під тими частинами тіла, яким загрожували б пролежні.

Більш складний матрас от пролежней називається протипролежневою системою. Вона складається з компресора, що періодично подає повітря в багаточисленні повітряні подушки, з яких і складається система. Таким чином здійснюється невелике “похитування” людини в постелі і здійснюється масажний ефект. Це допомагає покращити кровообіг, і разом з іншими медичними заходами запобігти пролежням.

Протипролежневі пристрої треба використовувати лише за лікарським приписом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button