Ґаджети

Вчені розробили додаток для смартфонів, що дозволяє бачити крізь стіни

Фізики і програмісти з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили додаток для смартфонів, що дозволяє стежити за людиною в іншому приміщенні. Пристрій за допомогою Wi-Fi може навіть визначити зріст і вагу людини, яка знаходиться за стіною.

Електромагнітні хвилі, як відомо, здатні проникати крізь одні об’єкти і відбиватися від інших. Це відкриває великі можливості перед вченими. За останні кілька десятиліть було розроблено чимало методів корисного застосування таких хвиль.

Особливо досягли успіху в цьому напрямку фізики з Массачусетського технологічного інституту. На основі сигналів Wi-Fi вчені створили пристрій, що посилає сигнал крізь стіни та аналізує інформацію по (відбитих від об’єктів) хвилях. Пристрій назвали Capture і “навчили” його ідентифікувати людину. “Повороживши над алгоритмом, умільці з МТІ отримали можливість отримувати дані про зріст і вагу людини за стіною. До речі, у схожому напрямку працює група британських вчених – кілька років тому вони демонстрували схожий винахід.

На основі Capture програмісти створили додаток для смартфонів. Тобто мобільність і зручність винаходу зросли в рази. Правда, при цьому знизилася дальність застосування та чіткість одержуваної картинки, але з юридичної точки зору це навіть плюс – буде менше позовів про втручання в особисте життя.

Додаток отримав назву Wi-Vi. Він працює за принципом радара, використовуючи вбудовану в смартфон радіостанцію. Для стабільної роботи потрібен доступ до комунікаційних мереж, а інших обмежень по використанню програми практично немає, вона підійде будь-якому сучасному ґаджету.

Звичайно, з допомогою такого радара не вдасться розглянути подробиці всього, що відбувається за стіною. Картинка буде носити скоріше графічний характер, приблизно як рентгенівський знімок або тепловізор. Але силовим структурам і військовим нововведення явно має сподобатися. При проведенні спецоперацій Wi-Vi вже найближчим часом може стати незамінним.

Планують впроваджувати програму і в повсякденному житті. Наприклад, при догляді за літніми людьми, які часто не люблять, коли за ними доглядають. Пристрій дозволить відстежувати пересування літніх людей, не турбуючи їх. А в цілому можливостей застосування Wi-Vi – величезна кількість, варто лише включити фантазію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments