Технології

Вчені розробили матеріал, які зробить військових невидимими

«Штучна шкіра» ховає не тільки від звичайних камер, але і від тепловізорів

Згідно з новим дослідженням, вчені з Південної Кореї розробили новий вид маскувальної «шкіри», яка дозволить військовим зливатися з навколишнім середовищем. Цей матеріал ховає людину не тільки від звичайних камер, але і від інфрачервоних камер нічного бачення.

Матеріал, описаний в журналі Advanced Functional Materials, складається з «пікселів», які містять термохромні рідкі кристали, здатні змінювати колір. Матеріал також реагує на температуру навколишнього середовища – він здатний охолоджуватися або нагріватися, щоб «ховатися» від тепловізійних камер.

В експерименті дослідницька група продемонструвала роботу «шкіри» за допомогою пластиру, наклеєного на кисть руки. Руку поміщали на різні фони й піддавали дії різних температур. Наприклад, на синьому тлі, матеріал також набував синій окрас.

Незважаючи на це вражаюче досягнення, дослідницькій групі належить ще багато роботи. Дослідники хочуть, щоб технологія самостійно реагувала на навколишній колір і відповідно змінювалася. В цей час дані, що дозволяють змінити колір, вводяться вручну за допомогою програми, але команда вже близька до вирішення.

В найближчому майбутньому дослідники планують продемонструвати роботу більших ділянок «шкіри». Вчені також розробляють більш ефективні джерела живлення, які дозволять військовим використовувати маскувальну технологію в екстремальних умовах, наприклад в Арктиці або пустелі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button