Технології

Вчені винайшли матеріал який перетворює сонячне світло в пар

Вчені Массачусетського технологічного інституту винайшли губчастий матеріал, який може перетворювати сонячну енергію в пар. І може бути особливо затребуваний в регіонах, що мають проблеми з електропостачанням.

foto_cikavosti_07.08.2014-014

Речовина складається з двох шарів: вуглецевої піни, яка не тоне у воді, і пластівців графіту, які нагріваються від сонячного світла. Вода піднімається крізь піну вгору і, досягаючи графіту, швидко перетворюється в пар. Чим більше світла – тим більше пари на виході: при інтенсивності сонячного світла, що в 10 разів перевищує картину нормального сонячного дня, матеріал може перетворити 85% сонячної енергії в пар.

Читайте також: Трибоелектрика — енергія, якою раніше нехтували

Примітно, що для виконання своєї функції речовина не вимагає постійно високого рівня сонячного світла, тому дослідники вважають, що його використання перевершить всі відомі на сьогоднішній день методи отримання пари, які найчастіше вимагають безлічі дзеркал або лінз для збільшення сонячної інтенсивності.

Технологія може бути особливо затребуваною у віддалених районах з обмеженим доступом до електричних мереж в якості засобу для очищення і опріснення води, а також стерилізації медичного обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button