Всесвіт

Вчені розробляють будинки для марсіанської колонії (фото)

У листопаді вчені американського Техаського університету повідомили, що рівнина Утопія, розташована в східній частині північної півкулі Марса, діаметр якої становить близько трьох тисяч кілометрів, містить приблизно стільки ж води, що і Верхнє озеро в Північній Америці. На Марсі, правда, ця вода знаходиться в замороженому стані, що може бути на руку майбутнім марсіанським колоністам. Лід знаходиться зовсім неглибоко, шар ґрунту, згідно з останніми даними, над ним не більше десяти метрів, тому команда інженерного дизайну NASA запропонувала використовувати цю заморожену воду для будівництва марсіанських будинків.

f089783c15dc49c96304cc881e7b0e22

Керівник проекту Ice Home (Крижаний будинок), Кевін Кемптон, впевнений, що саме іглу є кращим на даний момент рішенням марсіанського «житлового питання». Його команда відповідально підійшла до розробки інопланетних будиночків і навіть представила громадськості кілька ескізів.

Ідея розробників концепту крижаного будинку полягає в тому, щоб зробити розгортаючу або надувну конструкцію, яку можна використовувати в якості каркасу для створення майбутнього житла та ефективного розгортання мобільного робочого простору. Можливість успішно працювати і комфортно жити в нових непростих умовах має важливе значення для досягнення успіху. Якщо вдасться використовувати марсіанський лід для будівництва житлових приміщень, це дозволить зменшити кількість будівельних матеріалів, надісланих на Червону планету.

Розроблений будинок схожий на іглу зовні, але насправді його багатошарова структура значно складніша. Саме тут і стане в нагоді марсіанський лід, який можна буде використовувати в якості наповнювача між екрануючим шаром і одним з шарів зовнішньої стіни житла. Матеріали, з яких передбачається виготовляти такі іглу, спеціально вибирали таким чином, щоб він був напівпрозорим, тому стіни будуть пропускати світло.

Це вже не перший концепт марсіанських іглу, запропонований за останній час. У минулому році дизайнери з компанії Space Exploration Architecture and Clouds Architecture Office теж прийшли до висновку, що крижаний будинок може стати непоганим варіантом для життя і роботи майбутніх колоністів. Залишилося вирішити питання з гравітацією, тиском і ще багато з чим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button