Наука

Вчені: Секрет довголіття прихований в міцній імунній системі

Дожити до 100-річчя є важким, але переборним завданням сучасності. Це довели вчені, повідомивши про секрет довголіття, що приховане в імунній системі.

Існує сильна кореляція між ослабленням імунної системи і зниженням тривалості життя в майбутньому. Оскільки захисні функції організму керують безліччю спеціалізованих типів клітин, їх руйнування тягне за собою серйозні наслідки для здоров’я, що призводить до ранньої смерті. Крім того, хронічні запалення прискорюють розвиток різних вікових захворювань, що зменшує шанси дожити до похилого віку. До такого висновку прийшли вчені з японського Центру інтегративних медичних наук Йокогами. Експерти провели дослідження на людях, які досягли 110-річного віку, і знайшли можливу першопричину настільки довгого життя.

Нею виявилося відмінний стан та кількість Т-клітин, які позбавляються від небезпечних для тіла мікроорганізмів. Дослідники також вивчили РНК з 61 тис. імунних клітин, у яких знайшли підвищений вміст цитотоксичних CD4. Ці матеріали зазвичай не мали допоміжну дію в стандартному вигляді, але при перетворенні в цитотоксини – допомагали призупинити руйнівні наслідки старіння. Зокрема, відзначалася їх неймовірна здатність запускати процес некрозу всередині злоякісних пухлин. Подальші вивчення феномену могли б допомогти в досягненні тривалого і здорового життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button